Imam sina od 7 godina urolog mi savetuje ga operisem jer ima mnogo pokretne testise, samo cim ga takne oni se uvuku unutra. Doktor kaze da od takvog pokreta mogu dase testisi uvrnu ida prestane cirkulacija ionda da ako bi stigo kaze da takav problem resimo, operise ga mislim mnaje od 7 saata onda bi ga spasili, ukoliko ne onda bi mi dete ostalo sterilno. Doktor meni savetuje da mu fiksira testise i tako ostanu stalno i da bi izbegli rizik. Medjutim mene zanima takav jedan hiruski zahvat da muse fiksiraju testisi kako mi objasnio dase naprave ko dzepovi da nema nikakav rizik ida to nije nista opasno? Molim jedan urlog da mi odgovori na ovo unapred zahvalan

    Odgovoreno: 13. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Urolog vam je pravilno predlozio operaciju fiksacije testisa kod jako mobilnih testisa.
      intervencija je bezopasna i laka i sto je najvaznije deca je lako podnose.
      fiksacija je garant da do torzije /uvrnuca/ testisa nece doci, a sto se cesto desava kod mobilnih testisa.