Dobar dan/vece. Imam jedno pitanje u vezi problema koji me muci vec 3 dana. Problem je sa krvi u urinu. Nikada mi se to prije nije desavalo. Ujutru kada sam ustao, otisao sam normalno da mokrim bez tragova krvi, nista. Kasnije nekada popodne sam otisao opet i tada sam primjetio da mi je urin u pocetku bio braon pa je presao u crvenu boju. Nakon toga sam osjetio skroz slabe bolove u predjelu desnog bubrega, zatim u predjelu donjeg stomaka. Otisao sam na hitnu, tamo sam uradio krvnu sliku koja je u najboljem stanju. Nakon toga sam otisao na laboratorijsku pretragu mokrace i tamo su pronasli povisene proteine i svjeze eritrocite u urinu. Doktori su mi rekli da je mogucnost kamena/kamenca u bubregu ili da je pukao neki kapilar ili nesto pa zbog toga imam krv u mokraci, ali za svaki slucaj da odem na ultrazvuk. Tu su mi detaljno pregledali bubrege i mokracnu besiku. Sve je bilo u dobrom stanju, nema tragova kamena. Prilikom mokrenja ne osjecam nikakvo peckanje, ali nakon mokrenja osjecam te skroz slabe bolove u predjelu donjeg stomaka, testisa, i nekada u predjelu bubrega. Bolovi su slabi, ali konstantni sa kracim vremenskim prekidima. Stoga volio bih ako mozete da izdvojite malo vremena i cujem vase misljenje o svemu ovome, naravno i neka preporuka nije na odmet. Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 12. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Prvo i prvo treba da se javite urologu na pregled.
      tegobe koje imate najverovatnije poticu od infekcije.
      ali mogu i druga, ozbiljnija stanja dati krv u mokraci.
      zato insistiram da vas vidi urolog.