Pozdravljam, radio sam spermiogram, dobio sam rezultate pa mozete li mi reći da li su u granicama normalnog volumen: 3, 6 ml e. Ph: 7, 8 jed ph ukupan broj 80 000 000 n/ml jako pokretni 30% slabo pokretni nakon 1 sata 30% nepokretni nakon 1 sata 40% normalni oblici 55% patološki oblici 45% malo me zbunjuje ovo jako i slabo pokretni, koliko sam dobro shvatio na who stranici, sabire se broj ukupno pokretnih što u ovom slučaju je 30% +30% =60% pokretnih? Cini mi se ok i jos jedno pitanje vec nekoiliko godina pijem zoloft 50 mg na dan, zbog panicnog poremecaja, da li ovaj lijek moze utjecati na pokretljivost i broj spermija sve najbolje, pozdrav

    Odgovoreno: 09. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Zoloft je antidepresiv koji ima dosta nezeljenih sporednih dejstava, pa nije iskljuceno
      da deluje i u procesu spermatogeneze.
      no, vas spermogram je normalan.