Malom decaku od 17 meseci je skoro primecena razlika u testisima, tj. Da jednog nema, posecen je neurolog i receno je da je jedan testis zaglavljen u kanalicu, da je potrebna operacija. Ja vas molim da mi odgovorite, koliko je to opasno, i da li ta nazovimo je bolest ima naziv, kako se objasnjava u meicini, i dali ce to dete kada poraste moci da ima dece. ? Unapre zahvalan. . .

    Odgovoreno: 07. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Radi se o kriptorchismu/skrivenom. Nespustenom testisu/koji je cesta pojava.
      leci se operativno.
      operacija je rutinska i daje dobre rezultate.
      kod vaseg deteta je to vreme vec kada treba da se uradi.
      ne zaboravite da je drugi testis uredan, sto je dovoljno za normalnu spermatogenezu.