Poštovani 7 god. Sam u braku i jos nemam djece dijagnoza azospermija. Uradio sam biopsiju testisa i molim vase stručno misljenje: histoloski pregledan materijal cine isječci parenhima testisa manjim djelom hijalinisanim tubulo zadebljalih bazalnih membrana, u pojedinim su prisutne samo sertolijeve ćelije, a u vecem broju tubula prisutne su spermatogonije, rjetki primarni spermatociti, te brojni degenerativni spermatociti. Lejdigove celije su uobičajenih morfoloških karakteristika. Opisane morfološke promjene parenhima testisa odgovaraju maturacionom arestu na nivou spermatocita u ranom stadijumu

    Odgovoreno: 05. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Trebali bi mi jos neki podaci kao: da li ste rodjeni sa normalno spustenim testisima ili su naknadno operativno
      spustani?
      drugo: da li ste preboleli zauske i da li su testisi bili otekli?
      ove podatke mozete da dostavite na moj meil: bocokic@gmail. Com
      inace ph nalaz govori o poremecenoj spermatogenezi/nema sazrevanja spermatozoida/.