Poštovani, pronađen mi je kamen u bubregu, veličine 10x4 mm koji je već krenuo i po rečima lekara nalazi se blizu ulaza u mokraćnu bešiku. E sad me buni to što mi je prepisao lek flosin, koji je, kako čitam uputstvo, za lečenje uvećane prostate. Plašim se reakcije lekara ako to pomenem a ipak ja to treba da koristim. Molim za savet u vezi leka ili preporuku za neku drugu terapiju. Rtg. Nativni snimak ut: krečna senka u maloj karlici levo ili dve jedna uz drugu, promera lo x 4 mm. Pozdrav.

    Odgovoreno: 04. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Flosin /tamsulozin/jeste lek za prostatu ali poboljsava i protok urina.
      neznam koliko godina imate.
      kamenje koje imate morate resavati i ne smete ih dugo "cuvati".
      na ulazu u besiku je fiziolosko suzenje uretera i obicno se tu kamenje zaustavi.
      koristite mnogo tecnosti.