Postovani, suprug je pre par dana radio spermogram, spermocitogram, spermokulturu, urin i urinokulturu. Nalazi su uglavnom ok, osim smanjenog broja pokretnih spermatozoidta (40% ) medjutim, na nalazu pise da postoji povecan broj leukocita (15-20) kao i prisustvo eritrocita (4-5) urolog ga je uverio da je sve ok, i da nema potrebe da radi briseve i dalje analize. Molila bih vase misljenje, da li je potrebno uraditi neke dodatne analize, jer koliko znam povecan br leukocita ukazuje na postojanje neke infekcije hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 04. 11. 2012.
    • Poštovana,
      Neka uradi briseve uretre na bakterije, gljivice, trihomonas, hlamidiju i obe mikoplazme.
      vi uradite vaginalni sekret/grupu/.
      lecenje bi islo posle nalaza.
      leukociti u spermogramu su znak infekcije.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #107434

    • Postovani ja imam isti problem povisene leukocite u spermogramu a sve briseve negativne