Dobar dan, treba mi vase misljenje o ovome. Moj tata je snimao prostatu jer ima problema sa mokrenjem. I ovako je napisao doktor: mok. Besika je normalne velicine, debljine zida, a prostata je uvecana, hiperehogenija, homogena i sa par kalcifikata u sredini, nakon mikcije u besici se zadrzava veca kolicina rezidualnog urina. E sada tata je bio kod doktora i on je rekao: sindrom prostatizma duze vreme, stanje nakon ivc, abdomen palpatorno mek, bolno ne osjetljiv. St. Localis genitalis nalaz uredan. Rt/prostata velicine zelenog oraha, ogranicena, osjetljiva, homogena. Eho veci rezidualni urin se 95, psa 1, 1 urin nalaz uredan, kreatinin 72. Jednokratna kateterizacija, nema rezidualnog urina. Dg. Hyyperplasio prostate. St. Post icv. Thg 7 nofocin 2x1 deset dana, zatim nofocin 1x1 dvadeset dana, dosta tecnosti. Omnic ocas 1x1 mjesec dana. E da li mi mozete reci vase misljenje o ovome, i da li je to sta opasno po njegovo zdravlje, da li ce mu te tablete pomoci ili ce morati da ide na operaciju ili vec sta. Moj tata ima 61 godinu, i spada u srednje teskog bolesnika jer je imao 6 mozdanih udara i dijabeticar je vec 10 godina. Ako moztet da mi sto pre odgovorite. Unapred zahvalna njegova kcerka. Pozzz

    Odgovoreno: 04. 11. 2012.
    • Poštovana,
      Vas otac ima bhp /benignu hiperplaziju prostate/sto je za njegove godine normalna stvar.
      situaciju pogorsava diabetes. On secer mora da dobro odrzava jer mu povisen secer sa otezanim
      mokrenjem i nedovoljnim praznjenjem besike pravi infekciju u besici.
      dobio je dobru terapiju. Da uzima jos stalno dosta tecnosti.
      moze koristiti jos i suplemente.
      dobrom regulacijom secera operaciju prostate moze odloziti.