Poštovani molio bih za vaše stručno mišljenje, godine 2000 sam se iskilavio noseći stari tv- osetio iznenadni oštar bol u abdomenu sa leve i desne strane- kao da me neko nožem isekao. Tada su mi se i testisi naglo spustili za koji cm, sve je bilo bolno nedelju dana sam imao bolove u preponama i testisima i imao proliv, nisam mogao da se napnem na wc-šolji. Stanje se ležanjem od nedelju dana smirivalo, otišao kod raznih specijalista. Utvrđen je začetak ingvinalne kile na obe prepone i moguće malo proširenje vene na levom testisu. Morao sam prestati baviti se bilo kakvim sportom, zbog konstantnog osećaja visenja testisa i oštrih bolova na samom pregibu u preponi, bilo kakva umerena fizička aktivnost dovodila je do bola i problema sa stolicom, koja bi postajala spljostena i trakasta. Sada mi se levi testis još više spustio, imam bol i u ledjima u donjem levom delu i konstantne muke sa stomakom.

    Odgovoreno: 31. 10. 2012.
    • Poštovani,
      Neznam sta vam je pitanje.
      ako je to bilo pre 12. Godina niste naveli kakve sada imate smetnje.
      konsultujte neurologa da smetnje nisu od kicme a takodjer i hirurga da
      vidi kakvo je sada stanje sa kilama.
      mozda bi trebalo da pregledate endoskopski debelo crevo.
      ako se ovim pregledima iskljuce bolesti, onda se javite urologu da vidi kakva je
      situacija sa prostatom.