Pozdrav za vas doktore. Neznam koliko sam pogodila sto vam u ovom komentaru pisem koji je moj problem ali pokusacu sa nadom da cete mi odgovoriti. Vec u tri navrata od prosle god a po pauzi od po 4, 5 meseca u medjuvremenu, mi se vraca eserihija koli u mokraci. Izlecim je natibioticima jakim po dve kutije ali nakon svakog njenog smirivanja, da tako kazem, dok mi je rezultat cist, ja osetim povremene i blage simptome tipa skoro bezocejan nagon u besici a nema nista, onda kao neke strujne nagone u donjem delu besike koji variraju, i tako to sve ukrug. Ponavljam, ove smetnje imam samo dok je bakterija izlecena tj primirena, tj dok mi je rezultat cist. Cudne su mi te smetnje zasto ih imam povremeno ako mi je rezultat cist. Molila bih vas za odgovor i recite mi da li je to opasno sto osecam. Napominjem da sam u prvom navratu imala eserihiju 50 000, u drugom, 20 000 a u trecem 40 000. . . Unapred zahvalna i cekam vas odgovor.

    Odgovoreno: 26. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Pokusajte da nadjete jos slicnih odgovora na "stetoskopu".
      neki ljudi ne mogu da izlece eserihiju zbog urodjenog nedostatka antimikrobnih proteina u
      sluzokozi urogenitalnog trakta pa ne moraju mnogo da insistiraju na antibiotskoj terapiji.
      za njih je bolje da rade na jacanju imunog sistema pravilnom ishranom, uzimanjem dosta tecnosti, suplementacijom,
      fizickom aktivnoscu. . . . Antibiotike uzimati samo u stanjima velikih tegoba i uvek uz antibiotik koristiti
      probiotike.
      verovatno je i kod vas slicna situacija.
      ja praktikujem koriscenje suplemenata u slicnim situacijama.