Poštovani, kada sam imao 16 godina dobio sam jak udarac u lijevi testis. Testis je poplavio i bio jako bolan. Nosio sam suspenzor i pio tablete. Nakon mjesec dana bol i plavilo je otišlo. Nekoliko mjeseci kasnije osjetio sam pad energije i raspoloženje te umor. Zanima me da li je to zbog udarca u testis te da li mi je tima pala razina testosterona? Sada imam 21 godinu i dijagnosticirana mi je varikokela. Unaprijed zahvaljujem

    Odgovoreno: 25. 10. 2012.
    • Poštovani,
      Ma ne. To sto se desilo pre 5 godina nema veze sa sadasnjim stanjem.
      ni varikocela nije posledica udarca.
      nivo testosterona takodjer nije mogao da se promeni od udarca.