Postovani, vec mjesec dana idem kod ljekara i ustanovljena mi je upala mokracnih kanala. Pila sam esbesul i citeral u pocetku. . Ali to nije pomoglo. . Dalje sam dobila monural i nifuran s tim da sam nakon dvije popijene tablete nifuran imala nezeljene reakcije kao sto su glavobolja i jaki bolovi u stomaku. . Sad sam dobila tablete klamoks, ali jos uvijek ne primjecujem neku znacajnu promjenu na bolje. Inace, ustanovljena mi je bakterija enterococcus species 1 milion u 1ml. Zanima me koliko je ta bakterija opasna i kako se izlijeciti? Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 26. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Enterokok je normalna fizioloska flora digestivnog trakta.
      izaziva smetnje kada se nadje u urogenitalnom traktu kao sto je slucaj kod vas.
      leciti ga antibioticima samo ako izaziva vece tegobe i tada samo po antibiogramu.
      uz antibiotik uvek koristiti probiotik.
      inace je dobro raditi na podizanju imuniteta pravilnom ishranom, suplementacijom. . .
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #106988

    • Hvala puno na odvojenom vremenu i na odgovoru. Zanima me samo da li je uredu da trosim caj solubitrat, da li znate koliko je on ucinkovit?