Postovani, moja zavrsna dijagnoza je calculus ureteris bill n20 stasis renis n13 operacija urs et lythotripsio bill, instilatio jj stent bill. Nakon ugradnje sonde dijagnostika sledeca: rtg nativ urotrakta u projekciji na donji pol levog bubrega uocava se4 mineralna senka oko 8mm u projekciji na ostale delove urotrakta ne detektuju se mineralne senke. Obostrano plasirana jj sonda. Moje pitanje je: da li ovo znaci da jos uvek imam kamen vel 8mm i da li bi on trebao bezbolnije da izadje ukoliko imam ove sonde koje ce biti izvadjene za dve nedelje. Pre dva dana sam otpustena iz bolnice, mokraca je krvava i da li je to normalno? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 25. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Mokraca je normalno krvava prvih dana nakon intervencije.
      uzimati dosta tecnosti.
      opisana mineralna senka jeste kalkuloza ali po opisu u projekciji donjeg pola bubrega, sto ce reci da nije u ureteru.
      prema tacnom polozaju mineralne senke prema jj sondi, vas urolog ce proceniti tacnu lokaciju kalkulusa.