Molim objasnjenje za sledeci nalaz (uz abdomena i male karlice): d. Bubreg urednog polozaja i velicine sa vise anehogenih promena u sinusu diff. Dg staza g ii/parapijelicne ciste, debljine parenhima 16, 6 mm, bez vidljive kalkuloze. M. B. Sa jako malo bistrog urina, bez ubedljivog pat. Sadrzaja. Potrebno je uraditi ivu. O kakvom se pregledu radi (ivu) ? Pregled treba da se zakaze naredne nedelje, a do tada bi mi bilo bitno da mi neko pojasni gore navedeni nalaz. Unapred se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 22. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Ultrazvucni nalaz na desnom bubregu sa opisanim anehogenim promenama /ciste, staza? /
      su bile indikacije doktora koji je radio zvuk da predlozi ivu/intravensku urografiju-dubinsko snimanje bubrega/.
      to je rentgensko snimanje po davanju kontrastnog sredstva u venu koje se izlucuje preko bubrega.