Kod devojčice, 3, 5 godina, u proteklih 7-8 meseci u mokraći je u par navrata otkrivena ešerihija koli. Posle nalaza urinokulture prepisivani su odgoivarajući lekovi, infekcija bi se izlečila ali bi se ešerihija posle nekog vremena ponovo otkrivala. Sada je, posle ultrazvučnog pregleda bubrega (gde je konstatovano da je tu ok) , prepisan je cefaleksin u trajanju od 3 meseca, samo uveče. Koliko je takva terapija (dugotrajna, antibiotikom) opasna a koliko je opasna sama uporna infekcija. Da li se nešto drugo -a efikasno- može pokušati? Mislim da je pitanje za urologa- pedijatra. Zahvaljujem se unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 18. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Uroinfekcije eserihijom su veliki problem.
      stav akademske medicine je takav kako je vama preporuceno da se devojcica leci.
      ostalo je kao sto i vi razmisljate.
      ja vam predlazem da vodjenjem brige o najpravilnijoj ishrani radite na stalnom
      podizanju imuniteta deteta.
      detetu da dajete omega 3 nezasicene masne kiseline, probiotike, vitamine.
      za vise mi se mozete obratiti na meil: bocokic@gmail. Com