Postovani, imam jedno pitanje. Moj tata je snimao prostatu jer ima problema sa mokrenjem. I ovako je napisao doktor: mok. Besika je normalne velicine, debljine zida, a prostata je uvecana, hiperehogenija, homogena i sa par kalcifikata u sredini, nakon mikcije u besici se zadrzava veca kolicina rezidualnog urina. Pa mozetel mi to malo objasniti? Moj tata je dijabeticar vec 10 godina a i imao je prosle godine par mozdanih udara! Unapred zahvalna njegova kcerka.

    Odgovoreno: 18. 10. 2012.
    • Poštovani,
      Niste naveli tatine godine.
      ultrazvucni opis prostate govori za bhp/benignu hiperplaziju prostate/.
      prostata pravi smetnje svojom velicinom u smislu otezanog i verovatno i cesceg mokrenja.
      nakon zavrsenog mokrenja u besici zaostaje veca kolicina mokrace sto ne bi trebalo i zbog
      cega bi otac trebalo da operise prostatu aku njgovo stanje to dozvoljava.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #106693

    • Moj tata ima 61 godinu. Spada u grupu srednje teskih bolesnika, tako je rekao doktor pri otpustanju iz bolnice.

    • Postovani doktore imam 18 god. Levi testis mi je u kesici a desni je podignut iznad penisa u desnoj strani. Molim vas za odgovor dali to moze nekako da se spusti i dali cu imati eventualno nekih posledica?