Radjene su analize sperme i pise sledece: 3 ml kolicina miris specifican ph 8 konzistencija viskozna kristalizacija posle 30 min vitalnost spermija slabija pokretljivost 35% 30% prognoza br. Spermatozoida 10x10 na 6-i dg: oligostenospremija e, sad otrpilike znam sta je problem, ali sta se dalje savetuje, jel ovo bas opasno. . . ?

    Odgovoreno: 17. 10. 2012.
    • Poštovani,
      Molim vas, spermogram se salje skeniran.
      iz ovoga sto ste vi poslali vidim samo dijagnozu a ona znaci smanjen broj i smanjenu pokretljivost spermatozoida.
      uzroci toga mogu biti razliciti.
      od toga zavisi i terapija.
      oligoastenospermiju obicno daje infekcija, varikocela i auto imuni
      procesi u organizmu.
      mozete mi poslati spermogram ali skeniran na moj meil.