Mojot sin koj sega ima 9 godini ima fimoza. Intervenirano e dva (2) pati sto bese mnogu bolno za nego, a povtorno zarasna kako sto bese prethodno. Dali treba povtorno interveniranje ili da se obideme so masiranje i sto da koristime za cistenje (dezinfekcija) ? Blagodaram odnapred. Ana rzan

    Odgovoreno: 17. 10. 2012.
    • Poštovani,
      U principu fimozu treba resiti do polaska deteta u skolu.
      ako je kod vaseg deteta u vise navrata pokusana repozicija bez uspeha onda nadjite
      doktora koji ce to operativno da resi.