Postovani, molio bih vas za savet. Analiza sperm okulture pokazala prisustvo bakterije enterococcus faecalies - veliki broj. U direktnom preparatu gram+koke, leukocita nema. Lek izbora ampicilin, (u ab stoji i amoxicilin +klavulanska kiselina) . Spermogram nije radjen. Sta savetujete kao terapiju, jer vidim da dosta pacijenata mesecima ima problema sa ovom bakterijom i pored silnih antibiotika. Takodje me zanima da li prisustvo ove bakterije utice na mogucnost ostvarivanja trudnoce jer smo supruga i ja planirali vec za sledeci mesec inseminaciju. Hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 13. 10. 2012.
    • Poštovani,
      Nalaz ove bakterije u spermokulturi govori za prisunu infekciju.
      ne koristite mnogo antibiotike.
      predlazem posle antibiotika osetljivih po antibiogramu da koristite
      paraprotex i probiobalance tablete sest meseci.
      videti na www. Suplementi-srb. Com