Postovani, u vec par nalaza urinokulture antibiogram pokazuje seenzitivno na amikacin i meropenem. Odlasci kod urologa nisu pokazali rezultate, jer za terapiju dobijam samo tople cajeve (?) . Napominjem da mi je u januaru uradjen sledeci zahvat: hemicolectomia i. Dex. Et ileotransverso t-l anastomosis et ileostoma, te dobijen ph nalaz br. 1871-12-adenocarcinoma intestini coeci invasivum pt4b2 cs dukes d, histoloski g2-g3, nuklearni gradus g2: metastasis adenocarcinomatis in lymphonodis 11/48. U zemunskoj dnevnoj onkoloskoj bolnici primila sam 6 kura leka 5fu/lv. Nakon 6 meseci hemioterapije i uradjenog kontrolnog skenera abdomena, toraxa i male karlice, utvrdjeno je prisustvo 4 limfna nodusa pri trucus coelicus razmera 12x10 mm. Onkoloski konzilijum treba da donese odluku o nastavku hemioterapije u mom slucaju, ali mi je receno da je ne m0gu dobiti dok se ne rese promene u urinokulturi. Danasnji pregled urologa doneo je, takodje, "terapiju" toplim cajevima. Citala sam na vasem sajtu o leku longacef, te bih vas najlepse molila da mi kazete nesto o njemu, dejstvu i eventualnoj upotrebi istog u mom slucaju. Unapred zahvalna, divna stojkov.

    Odgovoreno: 10. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Longacef /ceftriaxon/je cefalosporinski antibiotik za parenteralnu primenu.
      koristi se kod "ozbiljnijih"infekcija, naravno ako postoji osetljivost na ovaj antibiotik
      u antibiogramu.
      niste naveli koja vam je klica izolovana i u kojem broju.
      smatra se da se radi o infekciji samo ako ima preko sto hiljada klica u ml mokrace, a da je manji broj samo
      znak kontaminacije. Verovatno je urolog tako tumacio vas nalaz urinokulture.
      mislim da je najbolje na moj meil da posaljete urinokulturu, pa da vam kazem sta da koristite.