Postovani molim za misljenje, bio sam na uz testisa posle operacije varikocele, desna strana je je imala vene 2. 4 mm s sada su se skroz povukle, nema dilatacije, a ne levoj strani su bile 4. 1 mm sada su 2. 9 sa blagim refluksom u valsavi, da li je operacija uspela? S obzirom da na levoj strani u naporu se krv vraca, i da li postoji sansa da se i na levoj strani vene portuno povuku hvala puno unepred!!!!!!!!!! Brine me ta leva strana i vase misljenje da li treba izbegavati teretanu ili ne

    Odgovoreno: 08. 10. 2012.
    • Poštovani,
      Uglavnom su rezultati dobri.
      niste naveli koliko je proslo od operacije.
      mislim da ce i na levoj strani doci do poboljsanja.
      neke teze poslove ne morate da radite neko vreme posle operacije.