Postovani, imam 28 god. I nedavno sam primetio kvrzicu na testisu. Poslednjih godina sam imao dosta problema sa upalama oba epididimitisa. Poslednje preglede radio sam pre tri godine, ultrazvuk vise puta i tumor markere hcg, ldh i afp. Svi nalazi bili su dobri. Kao posledica upala imam uvecane glave epididimitisa, ali ovu malu kvrzicu nisam imao. Napominjem da je taj testis bio nespusten i da je to hirurski reseno. Naravno da cu otici kod urologa, ali bi mi znacila bilo kakva informacija. Nemam nikakve simptome. Da li je moguce da se nakon svih nalaza i tumor markera za period od tri godine moglo nesto znacajno promeniti? Pozdrav!

    Odgovoreno: 07. 10. 2012.
    • Poštovani,
      Nadajmo se da se nista alarmantno nije desilo i da zbog toga
      morate uraditi ultrazvuk i javiti se urologu.
      od sada na dalje, ako je ovo sve u redu, morate barem jednom godisnje na uroloski pregled.