Postovani, imam 38 godina. Pre 6 nedelja javio mi se iznenada ostar bol u predelu levog testisa i temperatura od 38. 5 c. Takodje sam primetio smeđe tragove na donjem vešu. Odmah sutradan sam se javio urologu koji je postavio dijagnozu akutnog epididimisa na levoj strani i propisao injekcije garamicina 160mg 5 dana, a nakon injekcija pio sam nofocin 10 dana. Dva dana nakon popijene doze nofocina dobio sam opet povišenu temperaturu od 37. 8 i javili su se izraženiji problemi sa mokrenjem (peckanje, bolno mokrenje) , lažni pozivi za defekaciju kao i tupi bolovi u predelu prostate. Uradio sam urinokulturu i spermokulturu i nalazi su bili negativni. Krv: crp 45, sedimentacija 16, ostale analize uredne (psa nisam radio) . Urolog mi je zakazao kontrolu za 2 meseca i zakljucio da je bolest u regresiji. Međutim kako sam i dalje osećao bolove (tup bol u predelu prostate, pri mokrenju) , peckanje pri mokrenju, lažne pozive na defekaciju, pojavio se providan i beličast sekret, a ejakulat je postao vodenast i žut odlučio sam da zatražim drugo mišljenje. Nalaz drugog urologa je: rt prostata veličine oraha, glatka, ograničena, nešto tvrđa prema desnoj semenoj kesici. Eho abd. Nalaz na viđenom delu pankreasa, jetre, slezine, bubrega, ž. Kese uredan eho m. K. Bešika ispunjena, bez promena, prostata ograničena, lako ehotrogena vol oko 20 ccm, semene kesice b. O. Eho skrotuma testisi normalnog promera, homogeni, bez fokalnih lezija. Pasmenici b. O. Dg itgu st. Post epididimits l. Sin upućen sam da uradim lab. Pretrage, a nalazi su sledeći: se 3, crp 0. 8, psa 5, 39, glukoza, urea, kreatinin, na, k u granicama. Pregled urina: slabo zamućen, svetlo žuti, ph 6, spec. Težina 1030, proteini +/- slab trag, leukociti 30-50, bakterije malo, sluzi malo, leukocitna esteraza +. Mikrobilogija: urinokultura (2 dana uzastopno) sterilna, spermokultura sterilna, chlamydioa trachomatis negativan, mycoplasma hominis negativan, ureaplasma neg. , bakteriološki bris neg, mikološki neg. Gonokok neg. , trichomonas vaginalis negativan. Inače fizički sam aktivan, rekretaivno se bavim plivanjem (prestao sam kako se pojavila bolest) , ne pušim, ne pijem. Molim vas za vaše mišljenje o rezultatima i savet kako da se ponašam. Želeo bih što pre da se vratim svojim normalnim aktivnostima (mislim na rekreativno plivanje) . Hvala unapred!

    Odgovoreno: 04. 10. 2012.
    • Poštovani,
      U sedimentu urina nalaz leukocita preko 5 govori za prisustvo infekcije.
      kod vas je od 30-50 le.
      bez obzira na negativne bakterioloske testove treba nastaviti sa antibioticima.
      moj predlog: ciprocinal a 0. 5 2x1 deset dana, zatim cedax tab 1 dnevno pet dana.
      uz ove lekove uzimati probiobalance tablete 1 dnevno sazvakati a po zavrsenoj terapiji cedaxom,
      koristiti i tablete paraprotex 2x1 pre jela /celu kutiju/.
      videti na www. Suplementi-srb. Com