Postovani zbog bolova u levom testisu i prepone pre nesto vise od dva i po meseca posetio sa lekara koji me uputio na snimanje i gde se ustanovilo da imam varikocelu i da je taj bol posledice tog stanja. Godinama unazad imam varikocelu ali nisam znao da je to to jednostavno sam znao da u skrotumu imam "glistu" koja s vremena na vreme" kao i na dodir manifestira tup bol. S vremena na vreme osecao sam bolove, prezivim taj dan i nastavim sve do perioda kad vec bolovi par dana nisu prolazili. Bilo mi receno da moram da uradim snimanje varikocele i spermogram. Varikocela prelazi u drugi stepen dok spermogram je prilicno los. Urolog je pogledao rezultate i rekao da se samo hirurskom intervencijom to moze resiti na sta sam pristao iako nije bilo receno koliko vremena treba da cekam a i ponadao sam se da ce bolovi kao ranije da nestanu nakon koji dan. Nazalost od klinike nema i dalje bilo kakve informacije gde god na druge klinike da odem jos na salteru kazu "pa to ne boli gde toliko zuris" a mene preponi poceli bas da bole, bol je kao munja nema ga pa samo udari dok hodam, dok sedim jedva nadjem polozaj da mi udobno. Garderoba takodje il mi tesno il previse labavo pa boli i tako i tako. Jako brzo nakon toga je pocelo strasno pecenje dok mokrim u isto vreme nakon par minuta nakon mokrenja osecam da jos curi mokraca ili lepljiva prozirna sluz, kako kad. Nakon ejakulacije takodje nekad me jako bole preponi (na oba prepona ko dve linije da me rezu ka stomaku) a jednom par sata me bolelo u predelu izmedju testisa i anusa. Maticni lekar me poslao da uradim bris uretre i spermokulturu, i ti rezultati su bili uredni. Bol i dalje nastavlja ako je teret na desnu nogu sevaju me bolovi u desnom preponu isto je i sa leve strane, ranije nije me bolelo dok lezim sad zna da boli i dok lezim. Razumem da je varikocela sa leve strane ali zasto me boli i desna strana, bol na levom stranu nekad udara u bubreg i kicmu. Maticni kaze da je sve to od varikocele i da nije kila (iako me nije pregledao) , da varikocela retko ali manifestira takav bol. Po svemu za hirursku intervenciju na mare jer svaki odgovor do sada je bilo da "to ne boli". Zamolio bi za odgovor i savet jer ova nelagodnost, tupi i iznenadjujuci bolovi koi poceli da mi stvaraju nervozu a pored toga i ne mogu bas neki tezi fizicki posao da radim zato i sumnjam da je u pitanju i kila pored varikocele. Jos jednom unapred zahvalan za pomoc i odgovor

    Odgovoreno: 02. 10. 2012.
    • Poštovani,
      Bolovi koje spominjete najverovatnije da nisu od varikocele. Ona je prisutna ali ne bi trebalo da boli.
      i mozda ne bi trebalo ni da je operisete.
      bolovi mogu biti od preponskih kila pa idite kod hirurga na pregled da to iskljuci.
      sledeca mogucnost je prisustvo infekcije u prostati sto je kod vas najverovatnije bez obzira na negativan bris
      i sterilnu spermokulturu.
      uradite jos briseve uretre na trihomonas, hlamidiju i obe mikoplazme.
      sada mozete uzimati paraprotex i probiobalance tablete.
      videti na www. Suplementi-srb. Com
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #106058

    • Imam bol u levom testisu. Primetio sam neku kao pufkicu malu na levom testisu na samom vrhu i počeo sam pipkati. Ne boli pri pritisku ali od kada sam počeo pipati na tom mestu kao da sam neke vene ili slično povredijo. Od tada me boli levi testis ali navrh 4 dana bol je prestao. Medjutim, kada pipam testis on me boli i posle prestane. Da li može biti rak? Uplašen sam mnogo, ne smeta mi kada nosim nesto teže. Molim vas za pomoć. Trenutno nemam nikakve bolove, samo kada diram testis.