Postovani, moj suprug ima 26 godina i ide na dijalizu 5 godina, u braku smo skoro 4 godine i jos uvek nemamo decu. Uradio je spermogram pa me zanima vase misljenje rezultata. Zapremina 4. 50 ml; ph 8. 5o; fruktoza 1. 0 arb. J; broj spermatozoida 35, 00; pokretni spermatozoidi 45, 00% ; slabo pokretni spermatozoidi 10, 00% ; nepokretni spermatozoidi 45, 00% ; normalne forme 65, 00% ; patoloske forme 35, 00% ; leukociti 10-12; epitelne celije 1!!! Unapred zahvalna!!!

    Odgovoreno: 02. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Spermogram koji ste dostavili je dobar i pored infekcije koja postoji,
      a o cemu govori veliki broj leukocita.
      infekciju treba istraziti/spermokultura, brisevi uretre. . . /pa potom ako se
      pronadje uzrocnik i leciti po antibiogramu.
      ako su u pitanju polno prenosive klice onda se i vi lecite a za to vreme su odnosi sa zastitom.