Zdravo, u velikom sam problemu i koristio bi mi strucan savet lekara. Imao sam pre god, dve problem sa preponskom kilom, ali nije bilo za operaciju. Hirurg me je pregledao i rekao je da imam tako gradjene anatomske kanale. Sada sam otisao u austriju da radim, ovde sam nedelju dana. Pre nego sto sam dosao kasljao sam nekih nedelju dana i osetio blago ziganje u levoj preponi iznad testisa. Uzeo sam antibiotik popio i kasalj me je prosao ali u to vreme sam poceo ovde da radim i fizicki posao je u pitanju i povecala mi se leva strana ispod prepone. Desna je blago povecanja, svestan sam da se radi o kili i sad je verovatno zrelo za operaciju. Hteo bih da vas pitam, koliko dugo mogu da odlozim zahvat i da li postoji rizik ako ne odem odmah i koliki? Posto sam tesko dobio ovaj posao ovde a inace sam iz srbije i ne zelim da ga izgubim. A ovde ne znam kako bih to uradio. I ako mozete samo da mi kazete koliko traje oporavak i kakva je procedura posle operacije? Da li bih smeo da se vratim odmah na posao ili bih morao da odmaram. Hvala vam na razumevanju i hvala unapred na odgovoru. . .

    Odgovoreno: 26. 09. 2012.
    • Poštovani,

      najteza komplikacija neoperisane preponske kile je ukljestenje iste i tada je operacija najhitnija.
      ako kilu mozete vratiti u trbuh onda pokusajte sa pojasom da ojacate trbusni zid.
      oporavak posle operacije je najmanje tri nedelje ali je rizicno i nekoliko meseci raditi teske
      fizicke poslove posle operacije.