Postovani, imam 40 god, po zanimanju pomorac (izlaganje visokim temperaturama) . Spermogram jako los, u spermokulturi izolovan citrobakter!!! Lijecen hemomicinom 10 dana i dovicinom 10 dana. Dali to moze biti uzrok loseg spermograma. Vase misljenje o pro fertil kapsulama koje sada koristim. Hvala i srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 24. 09. 2012.
    • Poštovani,
      Ako je u spermokulturi izolovana bakterija onda je za ocekivati da je glavni uzrok loseg spermograma infekcija.
      predlazem odnose u sledecih nekoliko meseci sa zastitom.
      takodjer predlazem da pretrage dopunite sledecim bakterioloskim pregledima: urinokultura i brisevi
      uretre na bakterije, gljivice, trihomonas, hlamidiju i mikoplazme/.
      ako se izoluje jos i neka polno prenosiva klica, obavezno je lecenje i partnerke.
      lecenje navedenim preparatima u trajanju od tri nedelje nece biti dovoljno za izlecenje infekcije.
      predlazem i uzimanje paraprotexa i probiobalance tableta. Videti na www. Suplementi-srb. Com
      profertil nije za lecenje infekcije/pogledajte sastav/.