Lekar mi je na pregledu rekao da imam zacetak kile i savetovao me je da ojacam trbusni zid vezbama. Zanima me, da li je moguce na ovakakv nacin spreciti operaciju i kao drugo, posto se bavim fudbalom, ako bi doslo do operacije za koliko vremena bih mogao da se vratim normalnim treninzima i naporima.

    Odgovoreno: 24. 09. 2012.
    • Poštovani,
      Pored navedenih vezbi, vazno je da ne podizete tesko i da se ne napinjete u smislu povecanja
      trbusnog pritiska.
      inace, kila ako se pojavi, mora da se operativno resava.
      oporavak traje od jedan do tri meseca.