Poštovani, možete li da mi objasniti proceduru urodinaičkog ispitivanja? Kako se radi kod žena? Koliko traje? Kakva je sama procedura itd. Užasan strah od tog ispitivanja imam. Hvala!

    Odgovoreno: 23. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Urodinamsko ispitivanje se najcesce radi u slucajevima ne zadrzavanja mokrace, nemogucnosti mokrenja, ucestalog mokrenja, neuroloskih bolesti itd.
      postupak nije bolan i ne iziskuje anesteziju.
      u besiku i rektum se uvode tanki specijalni kateteri kojima se meri pritisak u njima a besika se lagano puni tecnoscu.
      meri se svaka senzacija. Kada se besika napuni od pacijenta se trazi da mokri i u svim ovim fazama se mere odredjeni
      parametri, koji se posle analiziraju. Postupak traje do 1 sat.
      napominjem, postupak nije bolan, ali je mozda neprijatan.