Postovani, radio sam spermogram (u prilogu) aglutinacija +, dg. N 46. 0, molim vas recite mi kakav je ovo nalaz, i sta znaci ova dijagnoza. Kako da poboljsam nalaz a sa obzirom da ulazim u proces vto, inace redovno pijem i lekove za hipotireozu. Takodje radio i asa test i bak. Briseve i sve je negativno. Pozdrav

    Odgovoreno: 20. 09. 2012.
    • Poštovani,
      Nalaz u spermogramu govori za smanjen procenat pokretljivih spermatozoida kao i
      na smanjen procenat spermatozoida normalnog oblika.
      uzrok tome je prisutna infekcija koju treba ispitati i pravilno leciti.
      bez obzira na bolest koju lecite /hypotireoza/ mislim da lecenjem infekcije mozete
      biti postedjeni procesa vto.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #105556

    • Nisam napomenuo da sam bio kod urologa i da mi nista nije rekao osim da je dg. N 46. 0. Nemam pojma sta to znaci tj. Koja je dijagnoza. Imao sam i hlamidiju, koja je izlecena pre godinu dana. Po vasem misljenju koja ispitivanja treba uraditi i kako poboljsati spermogram hvala

    • Da ali na koji nacin konstatovati tzv. Infekciju s obzirom da sam naveo da su bakterioloski brisevi negativni, i ako mozete razjasnite mi ovu sifru n 46. 0.