Poštovani, javio sam se urologu zbog cestog mokrenja, bez bolova i peckanja, znaci samo cesto mokrenje. Dobio sam da uradim analizu krvi, mokrace, urinokulture i ultrazvuk pune besike. Ono sto me interesuje je nalaz ultrazvuka koji glasi: oba bubrega normalne veličine, debljine i ehogenosti parenhima. Levi bubreg sa hidronefrozom 1. Stepena i lakom malrotacijom, bez formirane kalkuloze. Desni bubreg sa kaliks cistom prema gornjem polu prečnika 15 mm. Nadbubrezi nisu uvećani. Pošto se urinokultura čeka, a ja sam nestrpljiv, pa me interesuje da li treba da se brinem za ovakav nalaz? Da napomenem da je rezultat urina, budući da sam radio 2 puta (od lekara opšte prakse i posle kod urologa) 1. Put: bil 1+, eritrociti 1, bakterije 1, caox 2 2. Put: ph<=5. 0, leukociti 1, epitelne ćelije 1, bakterije 1 glikemija: 5. 0 pozdravi hvala

    Odgovoreno: 20. 09. 2012.
    • Poštovani,
      Nalazi urina su dobri sto govori da se verovatno o infekciji ne radi.
      umerena hidronefroza levog bubrega je moguce zbog malrotacije bubrega ali to sve treba proveriti.
      ponovite ultrazvuk jos koji put pa ako se potvrdi hidronefroza onda uraditi rrg, nativni urotrakta,
      eventualno i ivu.