Mom ocu (63 god.) je dijagnostikovan kancer prostate gr. Ii, g. Score 5 nakon čega mu je u junu ove godine operacijom uklonjena prostata. Od tada on ne može da kontroliše mokrenje tj. Ima stalno curenje mokraće. Lekari mu govore da će se to samo srediti ali njemu postaje sve gore. Na kraju dobija bolove i otkrivaju mu jaku upalu bešike koju leči gentamicinima. Takođe mu je rečeno da će posle izlečenja upale sigurno vratiti osećaj za mokrenje ali evo, prošlo je mesec dana od toga a on i dalje ne može da zadrži mokraću iako infekcije više nema. Da li će se to ikada regulisati i da li preporučujete neki dalji pregled? Najlepše hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 17. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Jedna od komplikacija radikalne prostatektomije je inkontinencija urina.
      neka otac povremeno kontrolise urin mikroskopski i neka radi urinokulturu.
      te analize ce pokazati da li ima infekcije.
      predlazem da nekoliko meseci uzima: paraprotex i probiobalance tablete, rhodiolin kapsule i oxymax kapi.
      videti na www. Suplementi-srb. Com