Postovani zamolila bih vas da mi kazete koliko je normalno izmokriti dnevno? Ja sam rodjena sa bubregom napred, tj pored jajnika levog je. . Smanjen je i ima 30% f-je, dok desni ima 70% . Pa sada radi analize trebam da sakupljam svu mokracu 24h. . . Evo od jutra, izmokrila sam veoma malo. Znam da trebam da pijem dosta vode, ali za danas su mi rekli da pijem koliko i svaki, da bi se videla f-ja. Zaista malo mokrim, pa me eto zanima koliko je normalno, kakve posledice to nosi i sta da radim. Pozdrav

    Odgovoreno: 12. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Normalna diureza je od 1 do 2 litra mokrace.
      vi ste rodjeni sa anomalicno polozenim bubregom /spustenim / dok je drugi normalano
      polozen. Oba funkcionisu i mislim da nemate razloga za neku posebnu brigu.