Ustanovljena mi je opstruktivna azoospermija jer su mi u epididimu testisa nadjeni zdravi spermatozoidi za pokusaje vantelesne oplodnje. Nakon toga sam uradio i brizeve i imam hlamidiju i u. Urealiticum. Da li je moguce da zbog toga u ejakulatu nisu pronadjeni spermatozoidi i da li je moguca hiruska intervencija i sta bi mi vi preporucili? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 09. 2012.
    • Poštovani,
      Opstrukciju semenovoda ce pre dati gonoreja nego hlamidija i ureaplazma.
      mislim da tu operativno nece moci mnogo da se uradi jer neznamo duzinu i lokaciju opstrukcije.
      ostaje vam punkcija epididimisa kao najsigurnija.
      naravno, hlamidiju i ureaplazmu lecite i vi i partnerka.