Postovanje! Spermogram: likvefakcija 30min. Ph 7, 5 aglutinacija-prisutna br. Sper. 80, 0 pokretni60, 0 sl. Pokretni 35, 0 leukociti- 6-8 epitelne celije 2-4 potom smo zbog prisutne aglutinacije supruga i ja uradili asa test na torlaku 31. 01 ove godine i rezultati su bili: metoda mar direktna 70% kod mene, i metoda mar indirektna 60% i kod mene i kod supruge. . Spermokultura-sterilna. . Dobili smo kao th: za mene: pronizon 10 dana 10mg, 10dana 20mg i jos 10 dana 10mg (ukupno 30 dana) , a za suprugu ukupno 10 dana pronizon 5 mg. . . . Opet isli na torlak 27. 03 i rezultati svi negativni. . . . . Opet do trudnoce nije doslo, i uradili smo sve briseve: chlamydia, mycoplasma, ureaplasma, bris uretre. . . . Sve je negativno! I supruga je sve radila-takodje negativno. . . . I opet uradim spermogram kad opet aglutinacija prisutna, likvefakcija-30min. , leukociti 6-8, epitelne celije 2-4 i ph 8, 0. . . . . Molim vas pomozite mi, sta da radim, voleo bih da ipak mogu da izlecim aglutinaciju i da do trudnoce moze da dodje prirodnim putem. Puno hvala!

    Odgovoreno: 09. 09. 2012.
    • Poštovani,
      Najverovatniji uzrok aglutinacije kod vas je prisustvo infekcije o cemu govori pojava leukocita u
      spermogramu.
      u prilog moje tvrdnje ide i to sto se i pored pronizonske terapije aglutinacija ne smanjuje.
      po nekada je tesko dokazati prisustvo klice kao sto je slucaj kod vas.
      mogu vam predloziti promenu nacina ishrane i koriscenje suplemenata u duzem vremenskom periodu
      sto bi trebalo da sredi autoimune procese i smanji prisustvo asa, a krajnje bi bilo normalizacija aglutinacije,
      sredjivanje infekcije i oplodnja prirodnim putem.
      za vise imate moj meil: bocokic@gmail. Com