Rezultati spermograma mog muza su: likvefakcija-30 min. Potpuna konzistencija-malo pojacana viskoznost zapremina ejakulata (v) 8. 2 ml ph 8. 5 broj spermatozoida 12. 5 broj spermatozoida/v 102. 5 progresivno pokretni 0. 52 pokretni 0. 20 nepokretni 0. 28 leukociti 1 do 2 epitelne celija 1 do 2 bakterije malo sluz malo hipoosmotski test 0. 68 spernocitogram normalne forme 0. 65 abnormalne forme 0. 35 glava 0. 18 vrat 0. 09 rep 0. 08 kakav je vas zakljucak na osnovu ovih rezultata?

    Odgovoreno: 08. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Smanjen je broj u ml.
      pokretljivost dobra.
      po obliku dobri.
      poviseni leukociti govore za postojanje infekcije,
      koja je najverovatnije uzrok oligospermije.
      infekciju istraziti pa potom leciti.
      ako su polno prenosive klice u pitanju lece se oba partnera.
      odnosi sa zastitom dok traje lecenje.
      postoji velika verovatnoca da ce do zaceca prirodnim putem doci.