Poštovani, muž je radio analizu brisa uretre, rezultat nalaza: u primarnoj kulturi brisa uretre porasle suspektne kolonije. N. Gonorrhoeae. Subkultura nije porasla, zbog čega antibiogram nije urađen. U direktnom preparatu nađeno 20-30 leukocita i gram negativne diplokoke. Terapija koju je koristio je siprobel tbl 500 mg 2x1 dvije kutije + metrozol tbl 500 mg 2x1 i čaj od brusnice, a ja sam također pila metrozol sam.

    Odgovoreno: 31. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Morate i vi siprobel /ciprofloxcin/da uzimate.
      posle terapije od najmanje deset dana proveriti
      da li je gonokok jos prisutan/i kod vas/.
      mozda je dobro primiti u jednoj dozi 2. 0 grama longacefa /ceftriaxon/
      po zavrsenoj terapiji ciprofloxacinom.