Poštovani! Bio sam na pregledu kod urologa zbog dugogodišnjeg učestalog mokrenja i čestog nagona na mokrenje (pogotovo noću) kad se zbog toga često budim, a kod mokrenja izađe svega nekoliko kapi. To mi jako loše utječe na kvalitetu života jer sam stalno umoran i psihički shrvan. Mišljenje i dijagnoza doktora su slijedeći: prostata: ab: 30 mm, ap: 30 mm, ll: 37 mm, volumen: 17, 65 cm3 sa tipičnim kalcifikacijama te kod flowea sporo, dugotrajnije mokrenje nižeg max. Mlaza za dob od 43 godine. Rest urin: 35 ml uro flow: q max: 11 ml/s, q ave: 7 ml/s volumen: 263 ml, dužina mokrenja: 34 sec dijagnoza: luts nakon toga radio sam bakteriološke pretrage urinokulture i ejakulata gdje su nalazi bili uredni. Doktor je prepisao lijek tamsulozin pharma (0, 4 mg) -1x dnevno i prostamol- 1x dnevno kroz dva mjeseca te nakon toga kontrola sa punim mjehurom. Ono što me zanima (a ne mogu doći do doktora) je što znači luts dijagnoza, a drugo pitanje vezano je uz jednu nuspojavu već nakon uzimanja prve tablete. Naime, 10 sati nakon uzimanja prve tablete kod spolnog odnosa totalno je izostala ejakulacija što me je iznenadilo i zabrinulo. Molim vas da mi odgovorite da li je to u redu i da li će se stanje popraviti ili da li da idem po neki drugi lijek. Unaprijed zahvaljujem! Lijep pozdrav! Davor

    Odgovoreno: 05. 09. 2012.
    • Poštovani,
      Luts/low urinary tract symptoms/ symptomi od strane donjih urinarnih puteva.
      ako smatrate da su vam probemi od tamsulozina onda trazite od vaseg doktora da vam ukljuci neki drugi
      lek iz grupe blokera.
      ja bih vam predlozio pored ove terapije paraproteks, probiobalance i omega 3.
      videti na www. Suplementi-srb. Com