Postovani, molim za malu pomoc. Suprug (1979g.) je pre mesec ipo dana radio spermogram i rezultati su bili sledeci. Volumen 9, izgled belicast, ph 10, broj sperm. 60, pokretnih posle 30 min. 0. 25, slabo pokr. 0. 15, normalni oblici 0. 25, patoloski oblici 0. 75, nepokretni 0. 60, leukociti 50-100, eritrociti 4-5. Radio je i spermokulturu i bila je negativna. Danas je ponovi o spermogram i ovo su rezultati. Volumen 6, izgled zuckast, ph 9, broj sperm. 16, pokretnih posle 30 min. 0. 05, slabo pkretnih 0. 85, normalni oblici 0. 05, patoloski oblici 0. 95, nepokretnih 0. 10, leukociti 3-4, eritrociti malo. Rezultate urino kulture jos cekamo, pa onda kod dr. Mene zanima vase misljenje. Pozdrav.

    Odgovoreno: 31. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Los spermogram je posledica infekcije.
      infekciju treba istraziti/urinokultura, spermokultura, brisevi uretre na bakterije, gljivice,
      trihomonas, hlamidije, mikoplazme/.
      u slucaju da se izoluje polno prenosiva klica lece se oba partnera.
      odnosi odmah sa zastitom do izlecenja.