Molim vas da mi protumacite rezultat spermograma. Likvefakcija: 12min izgled: belicast viskoznost: povecana volumen: 5, 1ml ph: 7, 8 spr-br spermatozoida: 3, 6*10^9/l (20-250) . Spr-br. Spermatozoida: 18. 3*10^6/vol (50minimum) spr-progres. Pokretnia: 0. 11 (0. 25 minim.) spr-progres. Pokretni b: 0. 2 (0. 1 minim.) spr-pokretni c: 0. 07 spr-nepokretni d: 0. 62 leukociti: 0. 004*10^9/l (1 minim.) vitalnost: 0. 5 (0. 5 minim.) normalne forme: o. 62 (0. 6 minim) abnormalne forme: 0. 38 (0. 4maximum) glava: 0. 02 (0. 3 maximum) duzina apstinencije 4 dana. U novembru 2011. Sam operisao varikocelu. Da li sa ovim rezultatom moze doci do oplodnje i da li je potrebno da se uzima nesto od preparata? Pozdrav i hvala unapred.

    Odgovoreno: 31. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Spermogram treba poslati skeniran jer je ovako tesko tumacenje.
      kod vas je smanjena pokretljivost a takodjer i broj.
      uraditi asa test, spermokulturu i briseve uretre /bakterije, trihomonas, hlamidija, mikoplazme/.
      uzimati arginin plus tab, l carnitin rastvor, vital tab. Po krvnoj grupi, power mins tab i omega 3 kapsule.
      za vise videti na www. Suplementi-srb. Com