Postovani, nisam uspeo da pronadjem pitanje u kome se pominje slican problem kao moj. Vec pola godine imam problem sa mokrenjem, urino-test kaze eritrociti 4-6, leukociti 8-10, ep. Celije mono, bakterije retke, kazu da nema peska itd. Test je jos iz maja. Mokrim jako tesko, pogotovo kad trpim, kapljem ili u rezovima. . Sinoc sam popio manje od dva piva, besika je non-stop bila jako tvrda, sav se preznojim dok mokrim i tek malo se rasteretim. Tek posle par puta mi bude lakse. Cesto od naprezanja moram i drugu nuzdu da obavim iako nemam sta da izbacim. Radio sam ultrazvuk, bubrezi, i mokr. Besika zdravi, prostata ogranicena, homogena. Operisao sam refluks u 1. Godini zivota i nema posledica, bruh u 5. A ni to nije znacajno u problemu. Pio sam panklav i augmentin, bez ikakvih poboljsanja. Imam 23. Godine, devojku, brinem i zbog nje, ali valjda ne mogu da prenesem neke bakterije kad ih i nemam. Licni utisak da je problem fizicki, tj. Mehanicki i to negde na izlazu besike. Posle ejakulacije dosta lakse mokrim ali i tada oko 1. 5-2min to traje. Uvek sam duze mokrio (ali normalno) od svojih vrsnjaka. Trenirao fudbal 9 godina. Sportski lekar je rekao da je sve to ok i verovatno imam veci kapacitet besike. Zelim da me uputite sta i kako, da li je stvar hitna, posto na urolosko kad idem to se svede na 3sata cekanja i 2min razgovora, dobijem recept. . Unapred hvala

    Odgovoreno: 27. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Treba sprovesti urolosko kompletno ispitivanje od urethrocistoskopije do urodinamike.
      uzrok je ili na vratu besike ili stenozi uretre ili pak neurogene prirode.