Postovani doktore, imam 37 godina i imam problem sa erekcijom. Moji problemi su nastali pre nekih godinu i po dana. Dobio sam pesak u bubregu i u to isto vreme je i u moj zivot usla sadasnja supruga. Sve se to desilo u nekih 10 dana. Posle izlecenja od peska, primetio sam da povremeno ne mogu da postignem erekciju, ustvari postignem, ali cesto se desavalo da padne pre samoh odnosa ili u toku odnosa. Prilikom masturbacije, nisam imao problem. Da napomenem imao sam nocne i jutarnje erekcije (ne mogu da garantujem za bas svaku noc, ali cesto sam se budio sa erekcijom) . Javio sam se urologu i posle mog objasnjenja on mi je rekao da nema veze pesak, vec strah od odnosa, od nove veze, da se to desava. Prepisao mi je bio cialis po 1/4 pre odnosa, i prilicno mi je pomogao. Kada mi je supruga ostala u drugom stanju, ta moja psiha se malo popravila, tako da nisam koristio cialis, ali povremeno je takodje dolazilo do pada u toku odnosa (od 5-6 puta mozda jednom) , mada sa vremenom sve redje. Jedino sto sam od kada je poceo problem, osecao da u odnosu na pre nisam cesto toliko imao jaku zelju za odnosom. Pre nekih 10-ak dana sam davao krv (dobrovoljni davalac visestruki) , i od tada moj problem ponovo krece. Jednostavno sam izgubio skoro svaku zelju. Sada su i jutarnje i nocne erekcije dosta slabije (nema onu punu cvrstinu uvek) kao do sada, nemam odnose sa zenom (njen ginekolog je preporucio zbog trudnoce) , ali prilikom mazenja dolazi do erekcije, ali nema bas one cvrstine, takodje i prilikom masturbacije. Pogledao sam u knjizicu kada sam prethodni put davao krv, i to je bilo bas 5 dana pre nego sto sam dobio pesak i prve probleme sa erekcijom. Sad, mozda je to slucajnost, ili sam ja jednostavno povezao sve to. Kada sam zadnji put dobrovoljno davao krv, doktorka mi je rekla da mi je hemoglobin dobar. Da li postoji mogucnost da je ovaj moj problem nastao zbog davanja krvi, da li mozda ima neki problem sa krvnim sudovima? Ako jeste, kome bih trebalo da se obratim za pomoc, i sta bi trebalo da preduzmem, ispitam? Zivim u manjem mestu, gde nema nikakvih testova ili bilo cega vezanog za problem erekcije. Unapred zahvalan na odgovoru!!!

    Odgovoreno: 27. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Davanje krvi nije u vezi sa problemima koje imate.
      malo promenite nacin zivota, vise odmora, fizicke aktivnosti.
      ishranu malo korigujte. Pozeljno je duze vreme koristiti suplemente.
      cialis povremeno.
      za vise se mozete obratiti na moj meil: bocokic@gmail. Com uz obavezno pozivanje na broj ovog odgovora.