Pozdrav zovem se nenad i imam 35god javljam se jer imam neke probleme koje vec duze trpim a sada su nastale neke promene hvala bogu na bolje i zanima me vase misljenje. Negde 2002/03 podigao mi se malo desni testis i bolelo me je odmah posle toga u predelu prepona neko vreme a pojavila mi se i neka kuglica u mosnji. Taj bol u preponama se pojavljivao s vremena na vreme a zadnji put 2005 a velicina te kuglice je varirala. Kasnije je se pojavila neka iritacija na glavicu i drugi problemi tj problemi sa organima za varenje, stolicom, nadutoscu, zeludac. . . Sve sam ja to trpeo i nisam isao kod lekara a pre par meseci sasvim slucajno sam pio vece kolicine nekog caja neznajuci da on pospesuje rad bubrega i desilo se da sam mokrio cescei sve nesto sluzavo a stomak tj creva su proradila i nesto se izlomilo po crevima sa desne strane stomaka, imao sam i stolicu nesto retko ustajalo posle toga sluzavo i groznicu srce se uznemirilo) a kuglica sve manja a bila je ponekad i velicine graska isao sam kod urologa uradio mi je ultra zvuk i kaze da je sve u redu mada mi je besika zadebljanog zida 9. 5mm i u desnom testisu ima manja kolicina slobodne tecnosti. Sad mi je bolje osim sto mi ponekad pusti malo u uretru pa me iritira da mokrim to mi se desavalo i pre ali ja sam se suzdrzavao. Pored svega toga u martu ove godine posle ovoga nasli su mi i srcanu insuficijenciju ar 2+ i kardiolog kod koga sam prvi put bio 2005 zbog urodjene srcane mane me je pitao dali sam imao neku infekciju mada ja to nisam povezao i na tome se zavrsilo. Treba da idem na 6 meseci na kontrolu kod kardiologa i to je to, nikog ne interesuje uzrok. Sad nemam tegoba osim povremenog bola u slabinama a ponekad zaboli i tkivo na kukovima. Rezultati kks mi je bila dobra sad cu da je ponovim. Zeludac bolje, stolica redovnija. Molim vas za savet i misljenje

    Odgovoreno: 27. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Pored pregleda kod kardiologa i urologa konsultovati i gastroenterologa pa mozda uraditi
      i endoskopski pregled debelog creva.
      sa uroloske strane uraditi uobicajene preglede krvi i mokrace, psa, kao i urinokulturu i
      ultrazvuk bubrega, besike i prostate.