Postovani, imam 24 godine i imam problem sa e. Coli vec 3 god. Uvek dan nakon seksualnog odnosa. Koristila sam razne antibiotike (nofocin, amoksicilin, panklav, pipem, monuril, baktrim. . .) uz antibiotike cajeve, brusnicu suvu, tablete i sirup, dosta tecnosti (sto mi je postala navika, sa sobom uvek imam flasicu vode) , urovitality, sirupe za imunitet. . . Probala sam i lek neo-furadantin dok sam zivela u italiji, sve mi pomogne dok sam pod terapijom, pri prvom odnosu posle antibiotika eserihija se vrati. Upravo dok vam pisem imam je opet. Dan nakon odnosa osetim specifican miris urina, sledece jutro peckanje i bol pri mokrenju, zatim urinokultura pokaze e. Coli. Nikad nisam imala bakteriju vaginalno, sa vaginalne strane sve je u redu. Nemam anomaliju besike ni mokracnih kanala, ultra zvuk mi je uredan. Suprug je radio bris uretre, uk, test na hlamidiju, sve je sterilno i nikada nije ni imao eserihiju, sve testove je radio po preporuci lekara, da se ustanovi moj problem, ultra zvuk mu je uredan. Jako me zabrinjava sto ova situacija traje vec 3 god, tolika kolicina antibiotika, a nista se ne menja. Bol i peckanje pri mokrenju prvog dana infekcije mi izazivaju suze u ocima, a u poslednje vreme pocinjem da izbegavam odnose posle terapije da se e. Coli ne bi vratila. Razmisljamo i o detetu, ali ja ne smem da se usudim, jer se plasim da li ce plod imati kakve posledice zbog moje bakterije, da li mogu preneti na dete tokom porodjaja ili cak izgubiti plod. Molim vas da mi napisete neki savet kako da se resim ove uporne bakterije i konacno izadjem iz ove neprijatne situacije. Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 23. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Infekcija eserihijom coli je kod nekih ljudi prakticno neizleciva.
      radi se o onima kod kojih nedostaje antimikrobni protein u sluzokozi urogenitalnog trakta. I ti ljudi
      antibioticima ne mogu da se oslobode eserihije.
      oni treba da porade na jacanju imuniteta i da se naviknu na simbiozu sa eserihijom.
      ja u takvim slucajevima predlazem poseban sistem ishrane i dugu suplementaciju.
      rezultati su dobri. Trudnoca se lako iznese.
      za vise imate moj meil.
      pozovite se na broj i datum ovog odgovora.