Molim vas da mi protumacite nalaz spermograma, nisam siguran da li je dobar, tj. Da li imam razloga za brigu. Hvala unaprijed volume 3. 0 ml apperance norm liquefaction norm odor norm ph 7. 2 viscosity norm wbc. Conc. Norm who parameters tsc 51. 2 m/ml motility 58. 0% prog. Mot. 48. 0% nonprog. Mot. 10. 0% immotility 42. 0% calc. N. Morph 42. 1% other data msc 29. 7 m/ml pmsc 24. 6 m/ml fsc 15. 7 m/ml smi 196 velocity 13 mic/s totals all sperm 153. 6 m mot. Sperm 89. 1 m prog. Sperm 73. 8 m func. Sperm 47. 1 m

    Odgovoreno: 23. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Ako sam dobro razumeo spermogram vam je dobar.
      spermogrami se uvek salju skenirani, jer su referentne vrednosti razlicite od laboratorije do laboratorije.