Postovani, imam 25 godina i vec mesec dana imam problema sa mokrenjem, tacnije ucestalo mokrim. Bio sam kod lekara opste prakse, koji mi je na osnovu rezultata urina prepisao antibiotike od kojih mi nakon popijene terapije nije bilo nimalo bolje. Nakon toga otisao sam urologa koji sumnja da imam hronicni prostatitis, da radio sam ultra zvuk gornjeg i donjeg abdomena i sve je bilo ok. Moje pitanje glasi, da li je moguce otkriti hronicni prostatitis preko transrektalnuog ultrazvuka prostate?

    Odgovoreno: 27. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Dijagnoza hronicnog prostatitisa se postavlja anamnezom, klinickim pregledom i potrebnim laboratorijskim, bakterioloskim i ultrazvucnim pregledima.
      tako da i trus pruza dosta podataka o stanju prostate.