Od ranije sam primetio neke nepravilnosti na levom testisu, laicki receno nesto kao glistice. Skoro sam saznao da su to prosirene vene, ponekad mi se javljao nadrazaj pa cak i blazi bol. Zanima me koliko je to zaista opasno? Posto sam ja to uocio odavno, da li moze dovesti do steriliteta i kako leciti? Hvala

    Odgovoreno: 23. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Zbog posebne anatomije leve vene testisa skoro svi muskarci imaju varikocelu na levom testisu.
      ako prosirenje vena nije mnogo izrazeno na njega ne treba ni obracati paznju.
      operise se samo kod onih gde je varikocela uzrok steriliteta.