Poštovani doktore, duže vreme povremeno imam tupe boloe po dnu stomaka, najčešće noću posle pražnjenja bešike, kao i neko blago peckanje, slabija je erekcija, ultra zvuk prostate je malo uvećana sa čvorićima. Analiza total psa 9. O5, analiza free psa 3, 25. Urolog još nije pogledao rezultate, molim za vaše mišljenje. Pozdrav.

    Odgovoreno: 21. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Simptomi koje opisujete obicno imamo kod zapaljenja prostate.
      deljenjem free psa i totalnog psa dobijamo index koji je kod vas 0. 35% .
      vrednosti ispod 0. 15% obicno govore za malignitet.
      predlazem da lecite prostatitis a da za dva tri meseca u istoj laboratoriji
      proverite psa i index.