Molim vas da mi protumacite uz izvestaj. Levi bubreg sa pocetnim zastojnim promenama, nefrolitijaza forniksnog rasporeda, interpolarno prema donjem polu kalkulusa precnika 7 mm i nekoliko precnika 3-5 mm, parenhim je ocuvan. Desni bubreg sa nefrolitijazom precnika nekoliko mm u forniksima, ocuvanog parenhima, bez zastoja.

    Odgovoreno: 21. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Mozda bi kalkulozu levog bubrega trebalo resavati, ali to treba da proceni vas urolog.
      mozda treba uraditi i ivu/intravensku urografiju/zbog pocetnih zastojnih promena.
      u svakom slucaju dosta tecnosti, rowatinex caps. 3x1.
      sa nefrolozima vidite kako ishranu da korigujete.
      cesce ultrazvucne kontrole /na 3 meseca/ i kontrole urina.