Zdravo, posle odnosa sa mojom devojkom imam peckanje pri mokrenju, svrab i iscedak koji je bio belicaste boje ali sam odmah uzeo udarnu dozu tbl. Sumamed od 1g a sutra dan eritromicin od 1g nakon cega je isedak bio bezbojan a ostali simptomi ostali isti, posle toga sa terapijom nisam nastavio jer neznam o cemu se radi i mislim d nije prikladno uzimati tako jake antibiotike bez razloga. . Ali valjda je strah ucinio svoje. To je bilo pre pet dana sada je ponovo nesto kao belicast iscedak a simptomi ne promenjeni. Zbog slicnih simptoma moja devojka je otisla kod ginekologa i utvrdjeno je da ima ranicu na pocetku materice praceno manjim krvarenjem i da se razvila mala infekcija, prepisani su joj vaginalete i neke tablete da pije a doktor joj je dao i tablete koje bih ja trebao da popijem odjednom tbl. Flazil a 400 mg i nista vise. . Dali je ok da popijem svih 5 tableta flazila odjednom? I dali posle toga ne treba nista vise da uzimam? Ps. Nemam lokalnih promena pss. Nisam radio nista od ispitivanja

    Odgovoreno: 21. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Nije preporucljivo uzimati antibiotike na svoju ruku i to jos udarne doze.
      pozeljno je prethodno bakterioloskim pretragama utvrditi uzrocnika infekcije
      i leciti ga ciljano antibioticima/po antibiogramu/.
      ako je vas ginekolog propisao flagyl devojci, onda je pozeljno da i vi koristite tu terapiju.
      posle jednokratne doze flagyla, predlazem vama i devojci da narednih dva meseca uzimate
      paraprotex i probiobalance.
      videti na www. Suplementi-srb. Com